Srečanje je ta mesec potekalo v italijanskem Narodnem parku Appennino Tosco Emiliano. Udeleženci so se pogovarjali predvsem o temah, kot so upravljanje biosfernih območij, kazalniki trajnostnosti in komunikacijske strategije. Cilj tega in podobnih srečanj je doseganje skupnih ciljev in določanje ukrepov v okviru Unescovega programa Človek in biosfera, katerega namen je ravnovesje med človekom in naravo.
Direktor JZ TNP dr. Tit Potočnik je prvi dan srečanja v uvodu nagovoril udeležence kot predstavnik letos poleti razglašenega Čezmejnega biosfernega območja Julijske Alpe, ki ga je zastopal skupaj s predstavniki italijanskega Naravnega parka Julijsko predgorje, ki upravlja z italijanskim Biosfernim območjem Julijske Alpe.
Na srečanju so se zvrstile številne predstavitve in okrogla miza o upravljanju biosfernih območij. Posebno pozornost so gostje namenili predstavitvi Čezmejnega območja Julijske Alpe, ki ga tvorita slovensko in italijansko biosferno območje, oba z imenom Julijske Alpe. Ob predstavitvi so udeleženci sadove novinca v programu Človek in biosfera spoznavali tudi preko okušanja tipičnih lokalnih izdelkov in spoznavanja dobrih praks s tega območja.
Kot je povedal direktor JZ TNP dr. Tit Potočnik, so se predstavniki slovenske in italijanske strani z Unescovo pisarno v Benetkah ter slovenskim Uradom za Unesco dogovorili za poseben dogodek ob letošnji razglasitvi Čezmejnega biosfernega območja Julijske Alpe, ki naj bi ga pripravili decembra v Benetkah.
Predavanje italijanskega klimatologa Luce Mercallija pa je predstavnike Čezmejnega biosfernega območja Julijske Alpe spodbudilo k razmišljanju o skupnem projektu, v katerem bi poleg obeh upravljavcev omenjenih biosfernih območij pod okriljem Unesca sodelovala tudi ta italijanski klimatolog in njegovi kolegi na slovenski strani.