Kar okoli 800 učencev se bo od včeraj do danes sprehodilo po Soški poti v Trenti v okviru letošnjih 23. Belarjevih dnevov.
V Bohinju se je je začel 17. mednarodni festival alpskega cvetja, ki bo potekal od 19. maja do 4. junija letos. Posvečen je bogati in pestri slovenski naravi, lokalni tradiciji in vsem, ki prispevajo k ohranjanju narave in tradicionalne kulturne krajine.
Zavod RS za varstvo narave, Območna enota Kranj, je v projektu VrH Julijcev v sodelovanju z Občino Kranjska Gora organiziral delavnico o varstvu in razvoju Vitranca. Srečanja se je udeležilo kar 33 predstavnikov, ki delujejo na področju varstva narave, turizma, občine in prostorskega razvoja, planinstva, gozdarstva in kmetijstva. Udeleženci so izpostavili, da je stalno sodelovanje na različnih ravneh ključnega pomena za zbliževanje ciljev varstva narave in razvoja. Prav tako so poudarili, da potrebujejo čim prejšnji prehod od načelnih strinjanj h konkretnim dejanjem za ohranjanje divjega petelina na Vitrancu.
Prihodnje leto bo za Triglavski narodni park, območje Julijskih Alp in slovensko naravovarstvo jubilejno, saj bomo obeleževali 100-letnico podpisa zakupne pogodbe za ustanovitev Alpskega varstvenega parka, predhodnika Triglavskega narodnega parka. Včeraj smo na uvodnem delovnem sestanku obeleževanje predstavili pomembnim deležnikom in jih povabili k snovanju skupnih akcij, komunikacije, dogodkov,… v prihodnem letu.
V projektu VrH Julijcev - Izboljšanje stanja vrst in habitatnih tipov v Triglavskem narodnem parku partnerji obnavljamo 17 kalov na 13 gorskih pašnikih in planinah: Konjščica, Dedno polje, Zajamniki, Ovčarija, Osredki, Za Liscem, Zadnji Vogel, Čadrg, Razor, Pod Kukom, Krstenica, Velo polje - Malo polje in Zgornja Krma. Z njihovo obnovo bomo zagotovili večjo stalnost površinske vode na planinah za napajanje živine in izboljšali življenjski prostor za dvoživke.